Bionest, 2019 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuş olup Protez & Ortez sektöründe yenilikçi ürünler üreten bir teknoloji firmasıdır.

 

Bionest, bünyesinde yer alan ve sektöründe uzun yıllar tecrübe edinmiş personelleri ile geçmişte edindiği bilgi birikimini yüksek teknoloji ürünler üretmek amacıyla bir araya getirmiştir. Firmamız, ISO 13485:2016 ve ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemleri, ISO 22196:2011 test standartları ve CE standartlarına uygun, yüksek kalitede ürünler üretmekte olan talaşlı imalat, karbon-kompozit, jel ve kimya teknolojisi proseslerini bünyesinde barındırmaktadır. Buna yönelik olarak protez modüler parçalar, karbon ayak ve jel liner üretimleri konusunda sağlam bir altyapıya sahiptir.

Makine mühendisi, biyomühendis ve teknikerlerden oluşan ekibi ile Ar-Ge ve tasarım projeleri geliştirilmekte olup ürün gamını, işlevselliğini ve kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yer alan ofisimizde Ar-Ge çalışmalarımız üniversite işbirliği ile yürütülmektedir.

Yurt içi ve yurt dışı hastalar için ulaşılabilir kalite ve fiyatta ürünler üretmeyi öncelikli hedef olarak belirleyen firmamız 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmiş olup ihracat potansiyelini artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Şirketimiz gelişen teknolojiyi takip ederek ülkemizde ve dünyada engelli hastalara yönelik yüksek kalitede ürünler üretmek için azimle çalışmaya devam etmektedir.